Jak si nabít svůj telefon rychleji

jak nabít svůj iphone rychleji

By admin, 18.8.2014

Taky vás nebaví čekat, než se telefon nabije? V těch lepších případech zjistíte, že máte jen půl hodiny k tomu, aby se váš telefon nabil na celodenní maraton. Asi jste nad tím nikdy nepřemýšleli, ale existují způsoby, které dokážou „zrychlit“ přítok energie do baterie. Tedy pokud bychom počítali pouze to, o kolik více energie je baterie po krátké chvíli nabitá.

1. Vypněte svůj smartphone

Je to první a současně jeden z nejlepších tipů. Prostě jej na tu krátkou chvíli vypněte. Svět se určitě nezboří, pokud budete pár desítek minut offline.

2. Zapněte režim letadlo

Ok, tak telefon se vám vypínat nechce. Přeci jen je to dlouhé stisknutí, pak zase zapínání, zadávání PINu atd., takže vás trochu chápeme. Zapněte tedy režim letadlo. Já osobně ho zapínám pokaždé, když mám nulový signál například ve sklepích, metru apod. Zapněte tedy tento letecký režim, když nabíjíte svůj telefon. Díky tomu, že si telefon nehledá síť ani wifi, to dokáže ušetřit opravdu hodně energie, čímž se opět zvýší procentuální nabití baterie telefonu po krátkém (a tedy neúplném) nabíjení.

3. Používejte jej co nejméně

V podstatě opakujeme to samé, co v předchozích bodech, a pouze připomínáme, že každý smartphone by měl mít tlačítko, díky kterému mu jednoduše zamknete a tedy i uspíte displej. Opět další úspora.

4. Držte jej v chladu

Určitě nenabíjejte svůj telefon někde vystavený na slunci. Nejen, že se vám může zničit či dočasně přestane díky vysoké teplotě fungovat, ale také se vám zhoršuje životnost baterie a telefon se nabíjí podstatně pomaleji.

5. Používejte nabíječku

jak nabít svůj telefon rychleji

Ne, opravdu si nemyslíme, že máme ty nejhloupější čtenáře na světě. Opravdu ne. Pouze preferujte skutečnou nabíječku do zásuvky místo nabíjení přes USB, přes které prostě tolik šťávy tak rychle neproteče. 😉

6. Pravidelná údržba baterie

Tento tip by mohli mít v oblibě především majitelé iPhonů, z nichž je téměř nemožné vyndat samotnou baterii. Společnost Apple navíc sama doporučuje tuto údržbu provádět. Kde je tedy „zakopaný pes“? Asi v tom, že údržbou se myslí jednou za měsíc nechat telefon nabít na 100%, a pak jej zase alespoň jednou za měsíc nechat vybít doslova do „mrtě“.
Snad vám naše tipy pomohly. 😉

Komentáře

Dále by vás mohlo zajímat

reklama na autobusové zastávce Chytře udělaná reklama šokuje lidi, že na ně letí meteorit
apple-hodinky Apple hodinky iWatch se již vyrábí