Kotle na tuhá paliva Dakon

By admin, 4.7.2015

Užívání kotlů na tuhá paliva je u nás stále nejrozšířenější způsob vytápění. Kotle na tuhá paliva představují kvalitní zdroj tepla s vysokou životností, které dosahují díky konstrukci z kvalitních materiálů. Hodí se pro vytápění rodinných domků, chat, chalup, ale i jiných užitných budov. Kotle na tuhá paliva jsou však také známé díky své nešetrnosti k životnímu prostředí, pokud spalují černé či hnědé uhlí, proto je třeba vybrat takový kotel na tuhá paliva Dakon, který splňuje emisní limity a tak přispívá ke snížení dopadu škodlivin na ovzduší.

Jak vybírat kotle na tuhá paliva Dakon

Firma Dakon vyrábí v České republice kotle na tuhá paliva s dlouholetou tradicí. Všechny její výrobky jsou vysoce účinné s dlouhou životností a zároveň splňují emisní limity třídy 3 podle normy ČSN EN 303-5. Kotle pod značkou Dakon jsou vždy opatřeny bezpečnostním chladicím systémem proti přehřátí a navíc navazují na předchozí výrobní řady, čímž usnadňují výměnu kotle. Firma v ČR disponuje dostatkem servisních míst a poskytuje 5ti letou záruku na rozdíl od standardních 2 letých v případě levnějších kotlů.

Výběr kotle na tuhá paliva Dakon

Při výběru nového kotle je třeba uvážit, jaké palivo budeme chtít spalovat, jak velký prostor chceme vytápět a jeho celkovou energetickou náročnost. Důležité je také zvážit velikost zásobníku kotle na tuhá paliva Dakon, která se částečně odvíjí i od spalovaného paliva, a další požadavky na funkčnost zařízení např. nezávislost na elektrické energii a vhodnost pro samotížný či nucený oběh.

Pod značkou Dakon najdeme ocelové kotle na uhlí a dřevo, které se vyrábějí od výkonu 13,5 kW a jsou vhodné pro spalování hnědého i černého uhlí, briket a dřeva. Zároveň jsou nezávislé na přívodu elektrické energie a proto vhodné i pro samotížný oběh.

Výhody plně automatických kotlů na tuhá paliva Dakon

Plně automatické litinové kotle na tuhá paliva Dakon – na uhlí a peletky – určené pro ekologické spalování černého a hnědého uhlí a peletek. Díky plně automatizovanému systému můžete topit až 3 dny bez přikládání podle vámi navolených požadavků s účinností až 80 %. Na automatizovaný kotel lze navíc čerpat dotace od Státního fondu, tzv. kotlíkové dotace (tento požadavek stačí připsat do poptávky). Vyrábějí se pro výkon 25 a 30 kW a hodí se pro nucený i samotížný oběh.

Když si nepřejete kotel na tuhá paliva

Další možností jsou zplynovací kotle na dřevo založené na rozkladu dřeva na plyn a jeho následném spalování. Zplynovací kotle jsou určené ke spalování měkkého i tvrdého suchého dřeva. Vysoká účinnost spalování zajišťuje maximální využití energie spalovaného materiálu. Vyrábějí se od výkonu 21 kW a slibují snadnou údržbu i ovládání.

sponzorem článku jsou StavebninyX.cz

Dále by vás mohlo zajímat

Komentáře

Dále by vás mohlo zajímat