Volkswagen Brouk s motorem ze Suzuki GSXR

Volkswagen Beetle hot rod

By admin, 16.6.2014

Pokud nevíte, co to je hot rod, jedná se o původní tuning aut. Fenomén hot rod vznikl v 50. letech v USA, kdy se začaly pořádat nelegální pouliční závody s různými auty, a právě úpravy hot rod měly zajistit majitelům vozů vítězství. Podstata původních hot rod nebyla v tom vzít starého Beetla, celého ho překopat a vrazit do něj motor z GSXRa, ale maximálně odstrojit auta typu Ford A, model T apod. v rámci úspory hmotnosti. Později se přešlo k úpravám motoru, popř. již k celé jeho výměně za něco silnějšího. Dnešní hot rody již vznikají v kombinaci původní podstaty, avšak s modernějšími technologiemi. Od motorů HEMI až po kompletní elektroniku, která při vzniku původních hot rodů ještě ani neexistovala.

Tento upravený Volkswagen Beetle má v podstatě originální pouze část karoserie, zbytek je vyroben na míru, popř. vzatý z něčeho jiného. Můžete tak na něm vidět například přední nápravu z Jeepa Cherokee, motor ze Suzuki GSXR, na zakázku dělaný rám, stejně jako závodní bezpečnostní nádrž. Jednoduše sen každého vyznavače hippies.

Komentáře

Dále by vás mohlo zajímat

stoupání-F35 Extrémní stoupání stíhačky Lockheed Martin F-35 Ferrari Enzo na polních cestách Jaké to je s Ferrari Enzo na polních cestách?